Holandia dyskryminuje imigrantów

Aktualności | 21 lutego 2012

Jedna z holenderskich partii założyła portal antyimigracyjny, na którym można składać skargi na obcokrajowców zatrudnionych w Holandii. Pomysł o tyle kontrowersyjny, co, niestety, popularny wśród Holendrów.

Liczby mówią same za siebie. W ciągu kilku dni działania portalu pojawiło się na nim kilkadziesiąt tysięcy skarg na imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej zatrudnionych w Holandii. Z drugiej strony pojawiło się też kilka tysięcy skarg na działalność portalu, trudno się jednak spodziewać, że przyniosą one pożądany skutek.

Holandia dyskryminuje imigrantów

Rząd Holandii twierdzi, że nie może ingerować w działalność partii i zamykać, czy kontrolować portalu, który założyła. Możemy się więc spodziewać, że portal, ku ogólnemu oburzeniu będzie działał dalej. Co więcej, może okazać się, że powstaną kolejne tego typy portale w innych krajach.

Pomysł założenia antyimigracyjnego portalu przypadł do gustu chociażby jednej z prawicowych partii we Włoszech.

Pytanie tylko, czy tego typu portal to rozwiązanie jakichkolwiek problemów. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że jego działalność przyniesie skutek wprost odwrotny do zamierzanego. Holenderski biznes zamiast zyskać może sporo stracić.

Opinia o Holandii w świecie już ucierpiała, pozostaje nam tylko czekać na dalsze negatywne skutki tego przedsięwzięcia.

Zostaw komentarz