Kontrowersyjna reklama galerii w Poznaniu

Aktualności | 23 września 2010

Abnormals Gallery z Poznania w niecodzienny sposób zwraca uwagę na łamanie praw obywtelskich w Polsce. Na fali powracających oskarżeń o obecność tajnych więzień CIA w Polsce stara się rozpętać burzę odnośnie terroryzmu i praw człowieka w kraju, jak również polityki międzynarodowej w kwestii Stanów Zjednocznych.

Kontrowersyjny plakat w Poznaniu

Źródło: poznan.abnormalsgallery.com

A wszytsko to za sprawą jednego plakatu. Ten różni się jednak od innych. Jest ogromny i znajduje się na rusztowaniu przy kamienicy na poznańskim Starym Mieście. Najwięcej emocji budzi jednak jego treść wypisana dużymi literami: „Witamy w Polsce, gdzie CIA torturuje ludzi„. Co więcej plakat przedstawia nagą kobietę w ciąży przywiązaną do krzesła z workiem na głowie. W tle widnieje amerykańska flaga.

Dyrektor galerii zapowiada, że polski plakat to tylko część europejskiej kampanii. Podobne pojawią się w Unii Europejskiej, m.in. w Berlinie, Madrycie czy Rzymie.

Abnormals Gallery zasłynęła już podczas swojeg otwarcia. Wtedy reklamowała Poznań jako stolicę światowej sztuki plakatem przedstawiającym nagą kobietę z głową Myszki Miki na tle ogromnej swastyki.

Zostaw komentarz