Sytuacja Romów dzieli Europę

Aktualności | 28 września 2010

Rząd Silvio Berlusconiego jednoznacznie poparł francuskie władze w działaniach mających na celu deportację Romów do Rumunii czy Bułgarii. Jednocześnie stwierdził, że daleki jest od rasizmu.

Poparcie rządu włoskiego udzielone prezydentowi Sarkozy’emu dzieli Europę. Takiego stanowiska nie rozumie ani Unia Europejska, ani sami mieszkańcy Francji, którzy w wyrazie protestu coraz częściej wychodzą na ulice. Nie brakuje przy tym bardzo radykalnych opinii i słów krytyki skierowanych w stronę rządzących. Ostre stanowisko zajęła też Komisja Europejska, która Sarkozy’emu grozi Trybunałem w Luksemburgu.

Mimo tego Włochy stoją murem za Francją. Potwierdził to Minister Spraw zagranicznych Franco Frattini, który sytuacje podsumował stwierdzeniem, że to jedyna słuszna droga, by wyeliminować  z kraju nieuczciwych imigrantów, którzy dpuszczają się rozbojów i kradzieży. Jego zdaniem Romowie, muszą wrócić do krajów, z których przybyli. To jedyne wyjście, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców Francji i innych krajów europejskich.

Sytuacja Romów dzieli Europę

Zostaw komentarz