Zorganizuj Maraton Pisania Listów

Aktualności | 15 listopada 2011

Organizacja Amnesty International nie zamierza przerwać zwyczaju i porzucić tradycję pisania listów w obronie praw człowieka. Chce, by tegoroczny maraton objął swym zasięgiem jak największą liczbę osób. Dlatego zachęca działaczy i społeczników do zorganizowania maratonu we własnym mieście.

Zorganizuj Maraton Pisania Listów

Do Maratonu Pisania Listów 2011 został niecały miesiąc. Rozpocznie się on 10 grudnia, czyli w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka, w 63 rocznicę podpisania Deklaracji Praw Człowieka. Potrwa okrągłą dobę. Jak co roku jego uczestnicy będą pisać listy w intencji konkretnych osób, które od lat zmagają się z ograniczeniem swojej wolności przez władze.

Są to ludzie zamykani w obozach pracy, torturowani lub więźniowie polityczni, bywa ze skazani niesłusznie na karę śmierci. Walczący o prawa innych. Są pozbawiani godności i odmawia się im uczciwego procesu, knebluje się im usta za korzystanie z prawa do wolności słowa. Za swoje przekonania często ponoszą najwyższą cenę. Choć często udział w wydarzeniu, jakim jest MPL ma charakter wyłącznie ideologiczny i ma wyrażać głęboki sprzeciw przeciwko łamaniu praw człowieka, nierzadko przynosi pożądane skutki. Listy to realna pomoc dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują, niesiona od 12 lat.

Dowodem na to są sprawy, które dzięki akcji Amnesty International przyniosły pozytywne rozwiązania. Ubiegłoroczny maraton okazał się nadzieją dla 10 osób, wielu z nich zapewnił bezpieczeństwo. To dla nich napisano ręcznie aż 145 tys. listów. Bez wątpienia to duże wsparcie i pomoc w trudnych chwilach.

W ubiegłym roku listy pisano w 200 miejscach w całej Polsce. Czy w tym roku uda się pobić rekord? Weźcie sprawy w swoje ręce i działajcie.

Zostaw komentarz